notatki z życia

małpa

Bywa że zdarzają się takie dni jak ten, niskie ciśnienie i szare niebo. Dni, gdy własna głowa robi zamach na siebie. Zostaje spuszczona bomba w formie znaków zapytania. Wtedy zaczynam dużo myśleć, staję się jej zakładnikiem. Piszemy scenariusze, rozpisujemy różne możliwości, a odpowiedzi wciąż nie ma. Nie pojawiają się też żadne wnioski. Własną głowę ciężko uśpić lub oszukać. 

Bywa, że niechcący zahaczam o temat i wpadam myślami na ciebie, kończę cała poobijana. Zastanawiam się jakby było, gdyby między nami padły pełne zdania, lepsze słowa, może w innym czasie lub odmiennym kontekście. Myślę, czy wciąż całujesz jak wtedy, pachniesz tak samo i czy w życiu bylibyśmy równie biegli jak w łóżku. Czy wywoływałbyś we mnie gwałtowne reakcje, silne podniecenie, wybuchy śmiechu, czy ja rozśmieszałabym cię wciąż głupotami, czy one musiałby być jeszcze głupsze? Myślę, że dałabym radę, więcej nie wiem.

Bywa, że oglądam programy przyrodnicze i zastanawiam się, jakim byłabym zwierzęciem. Czy bliżej mi do niewinnej gazeli, uciekającej w popłochu, a może opiekuńczej słonicy, głaszczącej trąbą swoje małe w pobliskiej kałuży? Ciężko mi się zdecydować. Oglądam dalej, poszerzam swoje horyzonty, szukam odpowiedzi.  

Małpy to mądre zwierzęta, lecz brakuje im wyczucia, kiedy należy się zamknąć i milczeć.

Cała ja. Jak widać niektóre rzeczy wyjaśniają się same.