Uncategorized

jest dobrze

chciałam podkreślić jak bardzo jestem szczęśliwa tej wiosny. z chęcią do życia i zapałem do pracy, siedzę w parku na ławce, a obok mnie żul pluje na ziemię (jakoś mnie to nie rusza). on spluwa na lewo, ja spluwam na prawo; toczy się życie, jak stary po imprezie.

żul pyta, czy mam ogień, mówię, że tylko morfinę, bo ukradłam matce receptę i wypisałam. i jeśli coś mnie naprawdę denerwuje, to zasada 1 recepta – 1 lek, inaczej morfiny nie wypiszesz. nie da się. nie sprzedadzą ci dziesięciu opakowań, musisz pokazać dziesięć recept. jeszcze bardziej dołuje to, że kradniesz dziesięć recept i idziesz do jednej apteki, a tam nie ma dziesięciu opakowań. musisz iść do kolejnej. albo czekać. nienawidzę czekać. nie wiosną, bo szybko mija, a przecież jest pięknie.

żul mówi, że morfina jest okej, więc nie muszę się wdawać w głupią dyskusję, jak z ludźmi w pracy: skąd masz, za ile i czemu tak drogo?

ta wiosna jest inna, rok temu o tej porze kompletnie nie chciało mi się żyć. nawet nie chciało mi się wypisać samej sobie L4. tamtej wiosny zabiłam wszystkie ptaki w parku. oddałam przeszło trzysta strzałów, na ziemię spadło pięćdziesiąt ptakorodzin, a kret już tam leżał. (wszystko ze smutku i rozpaczy). a dla porównania: tej wiosny oddałam tylko jeden strzał i spadła motolotnia.

życie to jednak czasami ześle coś ekstra.

 

 

 

 

 

1 Comment

  • Psycho Logika
    27/05/2017 at 22:42

    No czasem ześle coś ekstra,dlatego warto mieć chęci do życia i czekać na taki bonus.

    Reply

Leave a Reply