Uncategorized

co robić?

Sprzątałam dookoła ciebie szmatką i otwierałam szeroko (nawet w zimie) okna, aby wypędzić kurze z domu i bałagan; pytałeś, co robię, mówiłam, że sprzątam.

Regularnie wkładałam do pralki pranie i regularnie starałam się pralkę opróżniać; swoją drogą do dzisiaj nie wiem, ja to działa: bierzesz brudne, wkładasz do pralki, zamykasz, wyciągasz i jest tylko pogięte; właściwie do wyrzucenia. Mówiłeś, że trzeba zostawić na pralce sto złotych i że pralka nie wydaje reszty. Czasami prała, a czasami stówka leżała smutna dalej.

Odgrzewałam ci obiad na długo przed tym jak kończyłeś pracę, aby ktoś na ciebie czekał;

chciałam kupić psa, żeby był ktoś, kto się cieszy, że wróciłeś.

Starałam się być miła dla twojej matki, dlatego nie mówiłam nic, kiedy ona nie mogła się powstrzymać z gadaniem od wejścia tylko cześć witajcie, a ja zimno, nic, zero słowa, żeby nie bluzgać.

Nie wiem, czy pamiętasz, za co jej nie lubię, chodziło o to, że zniszczyła ci życie; każdy może powiedzieć stać mnie na więcej, a ciebie akurat mamuśka mocno okroiła. W 3D, po całości.

Dla ciebie czytałam o dietach, te wszystkie pięć-porcji-warzyw szykowałam ci z jednej marchewki i zawsze, wymierzając porcję piątą, odkrajałam sobie kawałek palca. A to właśnie chwytny kciuk znacznie odróżniał mnie od reszty twojej rodziny.

Kiedy rozbiłam ci samochód, nie protestowałam, wzięliśmy trzy kredyty. Kupiliśmy nowy, a tobie oddałam swój. Szkoda, że nie starczyło na ubezpieczenie, ale wszyscy sąsiedzi bardzo zazdrościli nam nowej astry.

Gdy mówiłeś, że to koniec, strasznie się cieszyłam, że jednak nie kupiłam tego psa.

 

 

Kochany pamiętniczku, pralkę, rzecz jasna, oddałam na gwarancję. Skończyły mi się czyste majtki, co robić?

 

 

 

 

 

No Comments

    Leave a Reply